Idealiskt beläget mellan Nice och Antibes, erbjuder Villeneuve-Loubet alla charmen i södra Frankrike. Från den medeltida byn till den nya staden som sträcker sig till hamnen, drar staden nytta av 300 soldagar om året med, som bakgrund, himlens och havets azurblå och bergens gröna.
I ett bostadsområde nära naturparken Vaugrenier och några minuter från havet erbjuder detta nya boende en oöverträffad livskvalitet, nära till affärer och kollektivtrafik. Med sin pool, takåsar, terrasser, trädgårdar och några privata solarier kombinerar residenset elegans, lugn och förstklassiga tjänster.
Med en modern arkitektur erbjuder byggnaden tre våningar, 56 lägenheter, från 2 till 4 rum, med rymliga vardagsrum, med havsutsikt för några av dem. Alla boenden drar nytta av exteriör och underjordisk parkering.
Starka poäng
pool, nära stranden, nära lokala butiker, havsutsikt
PRISER
2 rum: 287 000 €
3 rum : 484 000 €
4 rum: 670 000 €
Takvilla: 910 000 €
Parkering / Garage / Källare:
ingår /x/x
AVSTÅND
Centrum vid: 1 km
Strand : 700 m
Flygplats: 8 km
Station : 800 m
Transport, buss : 450 m
Lokala butiker : 450 m
Golf : 8 km